Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Россия накопила 80 миллиардов долларов оффшорной наличности

Bloomberg: Росія накопичила 80 мільярдів доларів офшорної готівки за період діючих санкцій

Надійшли новини про те, що Росії вдалося зберегти третину доходів від 227 млрд. доларів, отриманих від експорту товарів за минулий рік, що змушує США думати про посилення санкцій

Передбачається, що близько 80 млрд.доларів «розкидані» у вигляді готівки, нерухомості та інвестицій в закордонні філії. Ці фінансові кошти розглядаються як тіньові резерви, потенційно підтримують Кремль в період загострених відносин між Росією і Україною. Про цю новину повідомив Bloomberg 14 березня 2023 року.

Економіст британського Міжнародного інституту стратегічних досліджень загострює увагу на те, що саме «через затримку Європи з націлюванням на енергетичний сектор Росії, Кремль накопичив один з найбільших профіцитів рахунків в своїй історії». Це явище послужило тим, що заморозка активів центрального банку в березні 2022 року навряд чи завдала Росії відчутної шкоди.

З тих пір спостережувані доходи, що накопичуються за кордоном, перетворюють їх в «мішені» для противників Росії, особливо якщо фонди контролюються державою. Накопичивши міжнародні активи, Росія додала 5% ВВП у 2022 році, що порівнюється з показником 2009-2013 років. Примітно, що той період також ознаменувався підвищенням цін на Нафта і обмежених валютних інтервенцій з боку центрального банку.

Повсюдно обговорюється питання «долі» російських коштів за кордоном, тому що багато прихильників України виступають за ідею використовувати заморожені активи для відновлення країни. При цьому спостерігається скорочення профіциту на тлі зниженої вартості на сировинні товари і обмежень на експорт нафти. Банк Росії прогнозує його на рівні 66 млрд.доларів в цьому році, до 48 млрд. доларів в 2024 році і 41 млрд. доларів в 2025 році.

Передбачається, що в разі, якщо іноземні уряди зможуть визначити власників нових російських фондів за кордоном і пов'язати їх з державою, загальна сума виявиться менше офіційних оцінок.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів  про те, що британський підприємець Євген Швідлер потрапив під санкції через Абрамовича, і тепер оскаржує це в суді.