Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

McDonald's: история успеха компании McDonald's (МакДональдз)

Mcdonald's: історія створення та успіху МакДональдс

Повна історія створення і розвитку Mcdonald's. дізнайтеся докладно в чому секрет успіху МакДональдс і як їй вдалося стати лідером ринку. Цікаві факти, книги та фільми

Сьогодні ресторани швидкого харчування McDonald’s працюють практично в кожному великому місті. Вони незмінно радують своїх відвідувачів високою якістю продуктів, різноманітним меню і доступними цінами. Для багатьох наших співвітчизників сніданки і обіди в Макдольндсі вже давно стали чимось звичним і буденним.

Багато відомих маркетологів, економістів та соціологів називають бренд Mcdonald's феноменом ХХ століття. Для десятків, якщо не сотень послідовників по всьому світу ця мережа швидкого харчування є справжнісіньким еталоном і прикладом того, як на бургерах і картоплі фрі можна заробити мільярди доларів. Ми можемо нескінченно лаяти Макдольнадс за вічні черги на касах, шаблонність інтер'єру і штучні посмішки працівників, але чого не відняти у цієї компанії, так як здатність ставити перед собою глобальні цілі і досягати їх у Щоб те не стало. Портал  https://worldbank.org.ua  зібрав для вас найцікавіші факти про компанію.

Що таке МакДональдс: американська корпорація, що працює в сфері громадського харчування

«Макдоналдс» - це одна з найбільших американських корпорацій, що спеціалізується на послугах громадського харчування. Ресторани швидкого харчування торгової марки, працюють за системою франчайзингу, в 120 країнах світу. На початок 2019 року під логотипом Mcdonald's працювало 37 855 ресторанів. У 2019 році корпорація посіла 149 місце в список найбільших компаній США Fortune 500.

Історія створення компанії Mcdonald's: з 1940 року до наших днів

Компанії Mcdonald's вже більше 80 років. І вже дуже швидко стала популярна не тільки в Америці, але і інших країнах світу.

История создания компании McDonalds

 • Корпорація "Макдоналдс" була заснована в 1940 році братами Діком і Маком Макдоналдами. Перший ресторан компанії відкрив свої двері для відвідувачів Каліфорнії.
 • У 1948 році були сформульовані основні принципи концепції «швидкого харчування».
 • На початку 1954 року Рей Крок викупив у засновників право виступати в якості ексклюзивного агента по франчайзингу. Офіційна дата заснування Mcdonald's: 15 квітня 1955 року в Сан-Бернардіно, Каліфорнія, США.
 • У 1959 році число ресторанів, які відкрив Крок, перевищило сотню, в 1961 році він зміг придбати всі права на торгову марку.
 • До початку 60-х років завдяки продуманій рекламній кампанії корпорація зуміла увійти в число найбільш впізнаваних і популярних брендів в світі.
 • У 1962 році був затверджений логотип бренд – дві золоті арки, що утворюють букву «М».
 • 1963 рік ознаменувався продажем мільярдного гамбургера, а для залучення численної аудиторії користувачів, стали використовувати рудоволосого клоуна – Рональда Макдональда.
 • Починаючи з 1973 року в ресторанах стали продавати вже готові сніданки, а до кінця 80-х років на Макдоналдс припадала чверть ринку готових сніданків.
 • У 1975 році в ресторанах почав працювати прийом замовлень від автомобілістів.
 • Протягом наступних десятиліть меню МакДака неодноразово змінювалося, доповнювалося і поліпшувалося. Зокрема, в нього додали ароматні курячі макнаггетси, завдяки чому Mcdonald's зміг вийти на друге місце в світі за роздрібними продажами курятини. У Москві перший ресторан швидкого харчування був відкритий на початку 90-х. 
 • У березні 2019 року корпорація здійснила покупку ізраїльського ІТ-стартапу Dynamic Yield Ltd, що займається технологіями в області штучного інтелекту. Ця угода стала найбільшою за всю історію корпорації.

Якщо ви ходите дізнатися коли відкривали перші Mcdonald's в Європі, ви зможете дізнатися детальніше на наступному фото. Найперші Макдональдси Європи були відкриті в Нідерландах і Німеччині, в 1971 році. Макдональдс з'явився ще за часів СРСР. 31 січня 1990 року, на Пушкінській площі в Москві був відкритий найперший ресторан. В Україні перший Макдональдс з'явився 24 травня 1997 року на метро Лук'янівська в Києві.

Первые McDonald's в Европе

Історія Рональда Макдональда: клоун компанії Mcdonald's

Згідно з даними статистики 96% американських школярів знають клоуна Рональда Макдональда в обличчя. У популярній рекламі, він представлений в ролі жителя вигаданої країни Макдональдленд, у якого повно друзів. Творцем яскравого і впізнаваного образу Рональда Макдональда став Віллард Скотт.

Рональд Макдональд

У 1963 році, топ-менеджери Mcdonald's в рамках рекламної компанії ресторану організовували святкові шоу для дітей та їх батьків. На свято у Вашингтоні в якості аніматора був запрошений клоун бозо. Захід мали приголомшливий успіх. Маленьким гостям особливо сильно сподобався сумний клоун. Тому компанія вирішила створити власного персонажа, за образом Бозо, який зміг би стати її символом.

У різні роки роль Клоуна виконували: у. Скотт, б. Бержерон, р. Рейнер, м. Поляков, б. Брендон, Д. Хассі та ін. чудова акторська гра , відмінний гумор і постійна участь в різних масових заходах сприяли залученню в ресторани величезної кількості нових клієнтів.

А в 2003 році Рональд Макдональд офіційно проголошений «Chief Happiness Officer» (керівником радості) корпорації Mcdonald's.

Історія логотипу компанії Mcdonald's

Спочатку фірмовий знак являв собою чорну напис «Mcdonald's Famous Barbecue» на білому тлі. Цей логотип служив компанії 8 років, однак, після того, як вона змінила специфіку своєї роботи, керівництво задумалося про розробку нового символу.

История логотипа компании McDonalds

Для вирішення цього завдання представники бренду звернулися до глави компанії з проектування і дизайну Джиму Шиндлеру, який запропонував в якості лого використовувати букву «М», утворену з двох арок, що проходять через стилізований дах будівлі.

У 1968 році було вирішено прибрати з логотипу елементи даху, замість них було додано назву корпорації Mcdonald's. до слова сказати, червоний і жовтий кольори для фірмової кольорової палітри були обрані невипадково, так як, на думку психологів, вони сприяють появі підвищеного апетиту.

Про компанію Mcdonald's в цифрах: фінансові показники

Корпорація є провідною світовою мережею підприємств громадського харчування, до складу якої входить більше 38 000 підприємств в 120 країнах світу. Приблизно 93% ресторанів знаходяться під управлінням незалежних партнерів-франчайзі. Головні показники за 2020 рік:

финансовые показатели компании McDonalds

 • За підсумками минулого року чистий прибуток склав $4.737 млрд., що на 21% менше, ніж показали результати 2019 року.
 • Виручка компанії зменшилася на 10% і склала $19.208 млрд.
 • Глобальні порівнянні продажі мережі ресторанів у 2020 році знизилися на 7.7%.
 • Станом на 4-й квартал чиста виручка скоротилася на 12% і склала $1.377 млрд.
 • Виручка компанії за 4-ий квартал 2020 знизилася на 2% до $5.313 млрд.
 • Глобальні порівнянні продажі знизилися на 1.3% порівняно з 4-м кварталом 2019 року.
 • Корпорація змогла повернути акціонерам $2,4 мільярда, здійснюючи зворотну покупку акцій і виплати дивідендів. У свою чергу, акціонери отримали $22,5 мільярдів, за три роки. Фірма оголосила про те, що щоквартальні дивіденди зросли на 8% до $1,25 на акцію.

Макдональдс – це конкурентоспроможна ОРГАНІЗАЦІЯ, про що свідчать наступні показники: робота 24 години, наявність МакАвто, контроль якості, розвинена система франчайзингу.

Якщо розглядати в порівнянні з іншими компаніями, то тенденція розвитку буде наступною:

Компанія

Річний темп зростання

Частка ринку

McDonald's

18%

34%

KFC

12.50%

23%

BurgerKing

7%

6%

З представленої таблиці видно, що Mcdonald's є безумовним лідером ринку фастфуду.

Секрети успіху компанії Mcdonald's і принципи роботи

Існує думка про те, що саме Рею Кроку вдалося сформувати унікальну форму громадського харчування і відкрити братів Діка і Мака Макдональд. Але, насправді це не так. Брати вже до зустрічі з Кроком заробляли близько $100 тис.на рік, що їх цілком влаштовувало. Однак, Рей Крок ставив перед собою більш масштабні цілі, по створенню найуспішнішою і прибутковою мережі ресторанів швидкого харчування сучасності.

Основатель компании McDonald's

Секрети успіху бренду Mcdonald's полягають в наступному:

 • Збереження найкращого – Рей Крок дотримувався тієї форми обслуговування, яка вже встигла зарекомендувати себе при Макдональдах, він удосконалив її, стандартизував, але не міняв.
 • Чесність і відкритість в роботі – продаючи права франчайзі, слід бути відвертими з покупцями.
 • Спрощення складних завдань – для ефективного управління однією з найбільших торгових мереж Крок зумів створити скрупульозно продуману і відрегульовану до дрібниць схему.
 • Пошук кращих рішень – система управління і роботи ресторанів постійно вдосконалюється і модернізується. У неї впроваджуються новітні технології та передові ідеї. Так, наприклад, на поліпшення якості і смаку картоплі фрі корпорацією за десять років витрачено понад 3 мільйони доларів.
 • Дотримання правил – мабуть, головним секретом успіху бренду є жорстке дотримання стандартів і правил. Система стандартизації лягла в основу філософії компанії.
 • Увага до дрібниць – Рей намагався звернути увагу на незначні деталі, які могли б знизити ефективність роботи.
 • Збереження підприємницького духу – компанія не тільки зберегла підприємницький дух, а й заохочувала творчий розвиток франчайзі.
 • Ставка на довгостроковий прибуток – досягти цього можна тільки високою якістю виконання своєї роботи, не розмінюючись на хвилинні вигоди.
 • Бачення людей, а не дипломи – підбираючи персонал і потенційних партнерів, Крок акцентував увагу на таланті і затятій харизмі, не звертаючи уваги на наявність досвіду роботи або диплома про освіту. Головними критеріями для нього були активність, працьовитість.

У наші дні бренд, як і багато десятиліть тому, невпинно контролює якість продукції, відносини з постачальниками, обладнання, Діяльність ресторанів на місцях.

Головні принципи роботи компанії Mcdonald's 

Головним правилом роботи компанії є найвища якість всього, що так чи інакше відноситься до роботи бренду - продуктів і сировини, готових страв, напоїв, обслуговування.

принципы работы компании McDonalds

Крім того, корпоративна культура Макдональдса передбачає неухильне дотримання наступних принципів:

 • Культура – клієнт завжди правий.
 • Чистота.
 • Доброзичливість – персонал мережі фастфуду завжди ввічливий і привітний зі своїми клієнтами.

Такий підхід до організації роботи не може не привертати увагу численної аудиторії відвідувачів.

Як зараз працює компанія Mcdonald's

Корпорація Mcdonald's в 2021 році планує інвестувати в розвиток бізнесу близько $42 млн і відкрити більше 10 нових закладів. Так на території України вже найближчим часом запрацюють Ресторани компанії в Запоріжжі, Білій Церкві, Івано-Франківську, Луцьку та Хмельницькому. У перспективі розглядаються такі міста, як Маріуполь, Чернівці, Ужгород. У Росії, нові МакДаки запрацюють у Владивостоці і Хабаровську.

Открытие ресторана Mcdonalds

При виборі міст і конкретних точок для відкриття Mcdonald's корпорація використовує затверджену концепцію, що передбачає виконання наступних процедур:

 • Аналіз підприємств-конкурентів, що діють в регіоні;
 • Оцінка цільової аудиторії;
 • Аналіз зручності та доступності місця для відкриття майбутнього ресторану.

Пильна увага приділяється проектуванню виробничих і кухонних, торгових площ. До уваги приймаються норми Санпіна, схеми водопостачання та електропостачання. Закуповується високоякісне обладнання, що сприяє продуктивному робочому процесу.

Для залучення клієнтів бренд пропонує своїм гостям широкий перелік додаткових послуг: ігрова зона, безкоштовний доступ до wi-fi, спокійна, неголосна Музика , що сприяє приємному і розслаблюючому відпочинку. 

Всі ресторани розташовані в людних місцях, тому, відвідувачі, які, можливо і не планували заходити в МакДональдс, все рівно виявляються в його стінах. Що ж стосується цінової політики, то вона змінюється, але настільки спритно, що відвідувачі навіть не помічають цих змін.

4 корисних книги про компанію Mcdonald's

У даних книгах ви зможете зрозуміти як влаштована компанія Mcdonald's, як вона стала однією з найуспішніших компаній світу, як налагоджені виробничі процеси і багато іншого.

Книга «McDonald's. Как создавалась империя» Автор: Рэй Крок
Книга «Нация фастфуда» Автор: Эрик Шлоссер
Книга «Бизнес в стиле «Макдоналдс» Автор: Марсель Зиганшин
Книга «Битва за добрые дела» Автор: Боб Лангерт
 • Книга «Mcdonald's. як створювалася імперія» Автор: Рей Крок - твір розповідає про біографію Рея Крока - засновника корпорації Mcdonald's. вже за життя він зумів стати людиною-легендою, який зумів створити одну з найуспішніших і відомих мереж швидкого харчування по всьому світу.
 • Книга "нація фастфуду" автор: Ерік Шлоссер-нація швидкого харчування. Темна сторона американської їжі.
 • Книга "бізнес в стилі «Макдоналдс»: як перетворити вашу компанію в стабільно працюючий механізм «Автор: Марсель Зіганшин - » Макдоналдс" — це прекрасна школа менеджменту, в якій діють продумані і чітко побудовані виробничі процеси. За рахунок жорстких стандартів фірма змогла досягти ідеальної синхронізації в меню і правилах роботи у всій мережі.
 • Книга " Битва за добрі справи. Як компанія Мсdonald's стала невразливою» Автор: Боб Лангерт-Книга допоможе читачам зрозуміти, як зробити свій бізнес успішним, забезпечити йому сталий розвиток, збільшувати продажі за правилами Mcdonald's.

Ще багато книг можна знайти про Макдональдс. Ці книги перекладені на десятки різних мов.

Документальні та художні фільми про компанію Mcdonald's

Дані фільми ви зможете знайти у відкритому доступі в Інтернеті

Фильм про компанию McDonald's

 • Фільм «засновник» режисер: Джон Лі Хенкок - фільм розповідає неймовірну, засновану на реальних подіях, історію про те, як звичайна людина змогла створити Mcdonald's – найвідомішу в світі мережу ресторанів швидкого харчування. Біографія р. Крока не залишить байдужим жодного глядача.
 • Документальний фільм "секрети Макдональдса: п'ятдесят років Біг Мака" режисер: Метью Ніколсон-в основі фільму лежить історія звичайного продавця молочних коктейлів, який не боявся мріяти і ризикувати. Разом з героями кінострічки глядач потрапляє в жорстокий світ успішних людей, які зуміли заробити гроші і славу.
 • Документальний фільм «наклеп МакДональдс» режисер: Франні Армстронг, Кен Лоуч - тут глядач зможе побачити протистояння двох британців і популярної корпорації фаст-фуду. Справу розглядали в суді близько року, в якійсь мірі активісти досягли бажаного.

Дані фільми тривалістю від 50 до 115 хвилин.

МакДональдс і природа

Одним з найважливіших правил роботи компанії є співпраця тільки з перевіреними постачальниками продуктів, що відповідають всім міжнародним стандартам якості і безпеки. Для приготування страв в мережі використовуються тільки найсвіжіші і натуральні інгредієнти.

компания McDonald's и природа

Щорічно компанія витрачає мільйони доларів на підтримку інтер'єру ресторанів, їх зовнішнього вигляду і прилеглих територій в ідеальному стані. Не меншу увагу бренд приділяє і упаковці для власної продукції. Для її виробництва застосовується тільки першокласний картон, виконаний з сировини, що пройшов всі необхідні лабораторні випробування і перевірки. 

Ресторани постійно зменшують витрати енергії завдяки використанню енергозберігаючого обладнання. Зниження споживання води на 30% стає можливим за рахунок якісної системи повітряного охолодження. Компанія також використовує сучасні технології пресування відходів, що підлягають вивезенню на сміттєві полігони.

Будівництво нових ресторанів зі збільшеними складами дозволило істотно зменшити кількість транспортних засобів, задіяних в логістичних процесах. Це в свою чергу сприяло зменшенню обсягу викидів CO2. Що ж стосується холодильних установок, то вони працюють без HFC або речовин, що порушують озоновий шар.

Сьогодні в російських представництвах Макдональдс реалізується пілотний проект, по вторинній переробці відпрацьованої сировини на власному заводі компанії, розташованому в Тверській області. Перероблений картон використовується для виробництва тари для яєць і тримачів для склянок. Найближчим часом компанія планує продовжувати працювати над зменшенням відходів та повторним використанням пластику. Зокрема, для цього планується замінити паперові коробочки для курячих Макнуггетсів на паперові пакети.

Як відкрити МакДональдс (Mcdonald's) по франшизі

Перед початком роботи вам необхідно детально вивчити франчайзиноговий договір. Документ складається з 375 сторінок. Він містить повний огляд прав та обов'язків, які покладаються на власника франшизи. У договорі (FDD) також докладно розповідається про майбутні витрати, особливості вибору місця для відкриття ресторану, виробничому навчанні персоналу, бізнес-процесах, відрахування, пов'язаних з управлінням франшизою Макдоналдс.

В цілому, відкриття власного фастфуду по франшизі МакДональдс - це дуже витратний і недешевий Захід. В середньому вам знадобиться близько $ 750 000 початкових інвестицій. Примітно, що початковий капітал не повинен формуватися з кредитних коштів.

Дещо інші умови діють на покупку вже працюючого ресторану. У цьому випадку покупцеві дозволяється скористатися банківським кредитом. Обов'язковою вимогою тут є початковий внесок з коштів майбутнього власника МакДака в розмірі 25% від ціни угоди. Середня вартість ресторанів МакДональдс становить $ 950 000.

Ми зібрали для вас список країн, де зараз немає Макдональдса: Північна Корея , Болівія, Іран, Ямайка, Таджикистан, Гана, Бермуди, Зімбабве, Македонія, Боснія і Герцеговина, Туркменія, Киргизія, Ісландія, Чорногорія, Узбекистан, Барбадос, Туніс. Повний список країн, де немає Макдональдса Ви зможете побачити на фото:

Страны где нет McDonald's

Меню Макдональдс зараз і раніше

Кілька років тому асортимент продукції складався з: Біг Мак, Гамбургер, чізбургер, Роял Чізбургер, подвійний Роял Чізбургер, Роял Де Люкс, філе-о-Фіш, Макчікен, Чікен Макнаггетс, картопля фрі, овочевий салат, прохолодні напої.

На сьогоднішній день меню Макдоналдс налічує 45 позицій. Серед найбільш популярних страв можна відзначити:

 • Чизбургер з беконом.
 • Філе-о-риба.
 • Макчікен.
 • Гамбургер.
 • Макмаффін з яйцем.
 • Чікен МакНаггетс.
 • Фіш Фреш Рол.

Маленькі гості маку люблять Набори Хеппі милий, що ж стосується дорослої аудиторії, то тут пальма першості належить роллам (Шрімп, Спрінг, Цезар, Фіш) і колі.

Робота в МакДональдс: принципи та умови роботи в Макдональдсі

В останні роки серед великих, міжнародних компаній стало модним проводити співбесіди з працевлаштування в новому форматі. Роботодавці все частіше вдаються до стресових інтерв'ю, організовують всілякі Бізнес-ігри, пропонують кандидатам змоделювати різні ділові ситуації або підготувати самопрезентацію. Але Mcdonald's залишилася осторонь від усіх цих нововведень, вважаючи за краще підбирати персонал для заміщення тимчасових і постійних посад за традиційною схемою.

Работа в Mcdonalds

Співбесіду проводить менеджер з персоналу. На зустрічі з HR претенденти можуть не турбуватися про те, що їм доведеться відповідати на відверто незручні питання або вирішувати логічні задачки. Тут головне налаштуватися на позитивний результат розмови і показати себе в процесі бесіди з найкращого боку.

Питання, які вам можуть задати, зустрічаються в будь-якому підручнику по роботі з персоналом. Так, наприклад, буде питання про те, ким ви бачите себе через п'ять років? Чи Можете ви пов'язувати своє майбутнє з роботою у фірмі? Чому у вас виникло бажання прийти саме сюди, і чим Вас зацікавила робота в МакДональдс? В цьому випадку краще підкреслити значимість перспектив, які перед вами відкриваються, важливість виконуваних завдань, ефективну роботу в команді, готовність слідувати загальним цілям.

Також буде потрібно в декількох словах розповісти про себе. Не варто соромитися, але і перебільшувати також не рекомендується. Щоб працювати в громадському харчуванні потрібна психологічна стійкість і відмінна фізична підготовка, витривалість. Вистояти зміну на ногах вийде не у кожного. Найскладніше витримати годинник пікових навантажень. Важливо буде зробити акцент на тому, що ви готові активно і важко працювати.

Які прямі конкуренти Макдональдса

Прямими конкурентами Mcdonald's є:

 • KFC (Kentucky Fried Chicken).
 • Pizza Hut.
 • Yum Brands, Inc.
 • Wendy's.
 • Burger King .
 • Chipotle
 • Starbucks

Політика маркетингу всесвітньої мережі ресторанів фастфуду Burger King спочатку схилялася на користь агресивної реклами. Ще в 2014 році розрив між мережами був досить значним: Макдоналдс займав 18,6% індустрії фастфуду, тоді як БК діставалися скромні 4,6%. Однак час йде, ситуація змінюється, і Бургер Кінг впевнено конкурує з недавнім лідером.

Главные конкуренты McDonald's

Протистояння почалося давно, коли в 1981 році Burger King вперше випустив рекламний ролик із Сарою Мішель Геллар. Дівчинка обурювалася з приводу малої кількості м'яса в бургері. Далі війна брендів пішла по накатаній.

Втім, Макдоналдс також не упускає можливості огризнутися. Перевагою мережі залишається більше, ніж у БК, кількість ресторанів, про що французький Мак не забув нагадати конкурентам в рекламному відеоролику. "Відстань до найближчого МакАвто 5 км, проти 258 км до Бургер Кінга»

Останній камінь в город конкурентів від БК прилетів відносно недавно: в офіційній групі російської мережі ресторанів опублікували фото двох рекламних постерів в Санкт-Петербурзі. Зліва реклама Макдоналдс, яка обіцяє відвідувачеві сонцезахисні окуляри в подарунок при покупці обіду. Глузлива реклама Бургер Кінг праворуч: «які окуляри? Це Пітер, дитино! Дощовик в подарунок при покупці латте.»

У листопаді 2016 року гендиректор Burger King в Росії Дмитро медовий запропонував президенту McDonalds обговорити покупку мережі. За його словами, поглинання «маку» стало б логічним завершенням багаторічного протистояння.

У 2017 році маркетологи вирішили не церемонитися, і прямим текстом вказати конкурентам напрямок руху. Нехай і» устами «одного зі своїх символів,» Чікен фрі": а ось з символікою конкурентів вважають за краще не церемонитися.

У чому ж сенс такого агресивного маркетингу? Адже Ресторани ризикують втратити частину своїх відвідувачів. Навряд чи батьки захочуть, щоб їх діти бачили подібну рекламу. Та й серйозним людям такі жарти навряд чи припадуть до смаку. Так навіщо ж Бургер Кінг влаштовує такі рекламні кампанії?

Основна маса споживачів фастфуду сьогодні – це не матусі з дітьми і не бізнесмени. Більшість візитерів ресторанів швидкого харчування-молоді люди від 16 до 25 років. Їм подібний імідж мережі припаде до смаку. Тому маркетологи сміливо ставлять на кін нецільову аудиторію. Адже переможцю в рекламній гонці дістануться значні прибутки від основної маси відвідувачів.

Як ми бачимо, величезна корпорація продовжує успішно функціонувати і сьогодні. Ресторани постійно приймають величезну кількість клієнтів, які залишаються задоволені обслуговуванням і запропонованим меню. Навіть в складних умовах МакДональдс зміг вижити і залишитися на своїх колишніх позиціях. Відвідуючи сайт https://worldbank.org.ua , можна отримати більш детальної інформації, яка стане прекрасним помічником у прийнятті певних і життєво важливих рішень.